بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/06/13 - 10:31
  • - تعداد بازدید: 34
  • - تعداد بازدیدکننده: 32
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

"دکتر باقر ساروخانی" ستاره‌ای درخشان در دل شب است

قائم مقام فرهنگستان علوم گفت: عنصر مهم برای پیشرفت یک جامعه ساختن ذهنیت انسان‌هاست! "دکتر باقر ساروخانی" با تعالی در علم ودین، همچون ستاره‌ای درخشان در دل شب راه هدایت را نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان قزوین، دکتر علی‌اکبر صالحی در مراسم تکریم و تجلیل از استاد باقر ساروخانی اظهار کرد: برپایی این مراسم نکوداشت به جهت خدمت دکتر ساروخانی در عرصه علم و پرورش انسان‌هاست.

وی گفت: در این مراسم از دکتر باقر ساروخانی تمجید می‌کنیم نه تعریف! و بنده به‌عنوان یک هموطن و همشهری به دلیل این حد از خدمت صادقانه‌ و اخلاق‌مداری قدردان پروفسور ساروخانی هستم. دکتر ساروخانی ستاره‌ درخشانی است در دل شب تا راه هدایت را نشان دهد.

دکتر صالحی تصریح کرد: قدردانی از عالم، جایگاه ویژه‌ای دارد. عالم ذهن‌ها را پرورش داده و برای جامعه راهنمایی و راهگشایی می‌کند. خداوند صاحبان علم و فاقدان علم را یکسان نمی‌داند. در آیات قرآن به صورت متعدد به فکر و اندیشه و تفکر اشاره شده که همه نشان از ارزشمندی علم و تعقل است.

وی با تأکید بر اینکه انسان‌سازی در بستر فرهنگی رقم می‌خورد، خاطرنشان کرد: در راه تعالی، علم و دین همیشه باهم هستند، اگر جدا شوند از بین خواهند رفت. دین بدون علم جاهلیت است و از محتوای اصلی تهی و منحرف است و علم نیز بدون دین آتش‌افروز است همانگونه که فاجعه هیروشیما رقم خورد.

این فرهیخته قزوینی با بیان اینکه بستر اصلی پیشرفت و توسعه یک جامعه فرهنگ است، گفت: پول برای توسعه مهم است اما تنها عنصر نیست، عنصر مهم ساختن ذهنیت انسان‌هاست تا جامعه به مسیر درست خود وارد شود. ذهنی که در مسیر فرهنگی پرورش یابد از گم‌گشتگی نجات خواهد یافت.

وی اظهار کرد: ما باید به صورت ویژه شاکر خداوند باشیم که مسلمان و ایرانی هستیم. ایران کشوریست با تاریخ چند هزار ساله که در مقابل تمام فراز و نشیب‌ها همچنان زنده مانده است. 

دکتر علی‌اکبر صالحی در پایان با بیان اینکه مدنیّت جهانی مدیون ایران است، خاطرنشان کرد: متأسفانه در بیان برخی موضوعات، کمی خارج از عرف و قاعده حرکت می‌کنیم و دچار خود تحقیری می‌شویم در حالیکه ایرانیان مصادیق فراوانی از بزرگ‌منشی دارند. درست است که نواقص و مشکلاتی داریم که قابل نقد است اما باید به نقاط قوت خود ببالیم، دهخداها و ساروخانی‌ها افتخارات این مرز و بوم هستند.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 160998
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید