بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/08/19 - 12:09
  • - تعداد بازدید: 45
  • - تعداد بازدیدکننده: 43
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

"رامتین" شگفتانه‌ی بنیاد‌ نخبگان برای نمایشگاه دانش‌بنیان سازی تولید

"رامتین" شگفتانه‌ی بنیاد‌ نخبگان برای نمایشگاه دانش‌بنیان سازی تولید در قزوین است

این روزها که نمایشگاه دانش‌بنیان سازی تولید در حال برگزاری است، بنیاد‌ نخبگان هم به‌عنوان یکی از سازمان‌های موثر در پیشرفت جامعه در نمایشگاه صاحب غرفه است و امروز رامتین قاسم‌پور دانش‌آموز پایه دهم در غرفه ایستاده و پاسخگوی سوالات مراجعه‌کنندگان است.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد نخبگان استان قزوین، قاسم زاده در دبیرستان استعداد درخشان شهید بابایی و در رشته علوم تجربی مشغول تحصیل است. او که دارنده‌ی مدال طلای المپیاد علوم پایه ابن‌سیناست علت حضورش در غرفه این نمایشگاه را پاسخگویی به سوالات مراجعان در خصوص طرح پژوهشی خود عنوان می‌کند، پژوهشی با موضوع "کنترل سرما و یخ‌زدگی گیاهان با کمک سالیسیلیک اسید و هیدروژل".

رامتین می‌گوید چون کشاورزان هر ساله چالشی بسیار جدی در حوزه سرمازدگی محصولات خود دارند او در تلاش است که با به ثمر رساندن پروژه به کشاورزان کمک کند تا خدای نکرده پس از یک سال تلاش و زحمت و با صرف هزینه و سرمایه  دست‌رنج سالیانه‌شان به هدر نرود.

 نمایشگاه دانش‌بنیان‌سازی تولید در قزوین؛ نخستین تجربه حضور رامتین است و معتقد است که این فرصتی مغتنمی است که می‌توان از تجمیع شرکت‌های دانش‌بنیان و افراد تحصیل کرده و موثر در کشور برای کسب تجربه و رفع نواقص طرح‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی استفاده کرد.

 این محقق جوان معتقد است؛ ایران نیاز دارد که دانش‌آموز، دانشجو، استاد و افرادی که شرکت و صنعت دارند، با گردهمایی و تضارب‌آرا بتواند کشور را در مسیر پیشرفت و تعالی حرکت دهند.

 این نکته هم حائز اهمیت است که رامتین در کنار بهره‌گیری از علم، دستی هم بر نهج‌البلاغه و وادی مشاعره دارد و عنوان می‌کند؛ دانش‌آموزان باید در تمامی ساحت‌ها تجربه کسب کرده و تک‌بعدی رشد نکند چون ما در آینده با دانسته‌ها و مدارک خود صحبت و عمل خواهیم کرد که اگر تنها یک انسان خوب اما کم‌سواد یا صرفاً یک دانشمند توانمند اما عاری از خصایص اخلاقی باشیم علم و اخلاق تک‌بعدی ما سودی برای جامعه نخواهد داشت.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 162027
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین