بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/08/19 - 12:34
  • - تعداد بازدید: 36
  • - تعداد بازدیدکننده: 31
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برپایی نمایشگاه "دانش بنیان سازی تولید" برای پروژه‌های نخبگانی انگیزه بخش است

معاون بنیاد نخبگان قزوین گفت: برپایی نمایشگاه فرصتی است تا برخی از برگزیدگان دانشجویی و دانش‌آموزی با حضور در غرفه بنیاد‌نخبگان از توانمندی‌های خود تصویری به جامعه ارائه داده و در زمینه توسعه علم و فناوری و ارتقای سطح دانش کشور نقشی ایفا کنند.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد نخبگان مهندس صفر لک، معاون بنیاد نخبگان قزوین با حضور در نمایشگاه دانش‌بنیان سازی تولید در قزوین عنوان کرد: این نمایشگاه با همکاری جهاد دانشگاهی، پارک علم و فناوری، معاونت اقتصادی و استانداری قزوین شکل گرفته که بنیاد نخبگان نیز به حسب اینکه نخبگان اصل مثبت و تاثیرگذار در فرآیند دانش‌بنیان سازی هستند در این نمایشگاه حضور دارد.

وی گفت: دبیران و نمایندگانی از هسته‌های نخبگانی این سازمان با حضور در غرفه نمایشگاه، فعالیت‌های خود را در قالب گفت‌وگو با دیگر غرفه‌ها، صاحب‌نظران، بازدیدکنندگان، صاحبان صنعت و فعالان اقتصادی در میان گذاشته و از این فرصت مغتنم برای تقویت طرح‌های پژوهشی خود بهره می‌برند.

 مهندس لک گفت: برپایی چنین نمایشگاه‌هایی‌ انگیزه افراد علاقه‌مند در حوزه علم و فناوری را تقویت می‌کند تا با جدیت به مسیر خود ادامه دهند، همچنین این نمایشگاه فرصتی شد تا برخی از برگزیدگان دانشجویی و دانش‌آموزی با حضور در غرفه بنیاد‌نخبگان از توانمندی‌های خود تصویری به جامعه ارائه داده و در زمینه توسعه علم و فناوری و ارتقای سطح دانش کشور نقشی ایفا کنند.

 وی در پایان عنوان کرد: پنجشنبه نوزدهم آبان ماه دومین نشست تخصصی با موضوع "الزامات دانش‌بنیان سازی در بخش‌های صنعتی و کشاورزی" در محل نمایشگاه برگزار خواهد شد که از همه علاقمندان ،صاحبان ایده و کسانی‌که در دانش‌بنیان سازی استان می‌توانند ایفای نقش کنند دعوت می‌کنیم تا با تعامل و گفت‌وگو با دیگر کنشگران این اکوسیستم، با هم‌افزایی بهتر یاریگر ما باشند.

معرفی سایت "الموت تور" در غرفه بنیاد نخبگان استان قزوین

همچنین دکتر رجبعلی ابراهیمی هم در این غرفه حضور دارد که عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در رشته شیمی بوده و از برگزیدگان تسهیلات بنیاد نخبگان محسوب می‌شود.

وی با معرفی خود به‌عنوان زاده‌ی الموت عنوان می‌کند قریب به پنج سال است که در زمینه گردشگری الموت فعالیت داشته و تلاش‌هایشان در سایت الموت تور در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد.

 دکتر ابراهیمی در تلاش است تا با استفاده از ظرفیت بنیاد نخبگان و نیروهای‌جوانی که از این طریق جذب طرح او شده‌اند بتواند راهنمای گردشگرانی باشد که الموت را به‌عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند تا بدون دغدغه‌ی اسکان، وسیله نقلیه، راه‌های ارتباطی، خرید سوغات و صنایع‌دستی و باغی بتوانند از این منطقه بکر گردشگری استفاده کنند.

 او در تلاش است که با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و هوش مصنوعی در گردشگری بتواند سفر را برای میهمانان این منطقه تسهیل کند.

 دکتر ابراهیمی علت حضور خود در نمایشگاه را معرفی سایت الموت تور به مدیران، مسئولان و مراجعان نمایشگاه مطرح می‌کند چرا که معتقد است علیرغم معرفی منطقه گردشگری الموت در دروس برخی از مدارس خارج از کشور، در داخل ایران نسبت به این منطقه گسترده جذاب گردشگری بی‌مهری شده است.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 162028
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین