بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/26 - 12:00
  • - تعداد بازدید: 64
  • - تعداد بازدیدکننده: 61
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری جلسه هماهنگی رویداد "نوآورانه فرهنگی و اجتماعی کشور" در استان قزوین

نخستین جلسه هماهنگی رویداد نوآورانه فرهنگی و اجتماعی کشور در راستای تحقق شعار سال، در محل معاونت اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین برگزار گردید

در راستای گفتمان سازی کسب و کارهای فرهنگی و اجتماعی، هسته نخبگانی فرهنگی- اجتماعی آموزش که به همت بنیاد نخبگان استان قزوین از سال گذشته کار خود را در جهت شناسایی و حل مسائل اجتماعی، فرهنگی و آموزشی آغاز کرده است طرح برگزاری اولین رویداد نوآوری فرهنگی اجتماعی (استارتاپ ویکند فرهنگی) را به معاونت اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین ارائه نمود. در این طرح که با هدف استفاده از ظرفیت ایده پردازی و خلاقیت جامعه در مسائل فرهنگی و درگیر کردن جامعه و بالاخص جوانان در ایجاد بسترهای لازم برای رشد و ارتقاء فرهنگ عمومی برگزار خواهد شد سازمان ها و نهادهای فرهنگی، پژوهشی و آموزشی از قبیل بنیاد نخبگان استان قزوین، دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، پارک علم و فناوری استان قزوین، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین و جهاد دانشگاهی استان قزوین مشارکت خواهند داشت.

در اولین جلسه هماهنگی شورای سیاست­گزاری این رویداد که 19 اردیبهشت ماه 1401 در محل معاونت اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین برگزار شد، مهمترین اقدامات برای برگزاری این رویداد مورد بررسی قرار گرفت. بر این اساس شورای سیاستگزاری تصمیم گرفت تا سازمان ها و نهادهای مشارکت کننده، مسائل و موضوعات فرهنگی را احصاء و در یک رویداد نوآوری فرهنگی دو مرحله ای (پیش رویداد و رویداد اصلی) در بخش دانش آموزی، دانشجویی و آزاد برگزار نمایند.

از جمله سخنرانان این نشست، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین بود که در این جلسه تاکید نمود: نخستین رویداد نوآورانه فرهنگی و اجتماعی کشور در راستای تحقق شعار سال در استان قزوین برگزار می شود. مهدی مدرسی با اشاره به شعار سال که تاکید بر دانش بنیان و اشتغال آفرینی دارد، اظهار داشت: باید در حوزه فرهنگی و اجتماعی با رویکرد علمی و دانش بنیان، برنامه ریزی کرده و در این مسیر از ایده های نوآورانه و طرح‌های خلاقانه حمایت و استفاده کرد. وی برگزاری نخستین رویداد نوآورانه فرهنگی و اجتماعی کشور در استان قزوین را یک رویداد بزرگ فرهنگی و اجتماعی دانست و گفت: امیدواریم در نتیجه این اقدام، زمینه توسعه کسب و کارهای دانش بنیان و نیز حمایت از نخبگان در بخش فرهنگی اجتماعی فراهم و با استفاده از ایده های نو و خلاقانه، قدمی در رفع چالش ها و مسایل اجتماعی و فرهنگی و ارتقاء نشاط و سرمایه اجتماعی برداریم.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 158072
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین