بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/05/10 - 15:16
  • - تعداد بازدید: 41
  • - تعداد بازدیدکننده: 35
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری نشست رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین با دبیران کارگروه‌های تخصصی

نشست صمیمی رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین با کارگروه‌های تخصصی این بنیاد و حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان قزوین، دکتر علی رجب‌پور در نشست با اعضای کارگروه‌های تخصصی بنیاد نخبگان و اصحاب رسانه که امروز در محل بنیاد نخبگان استان قزوین برگزار شد با بیان اینکه همه دستگاه‌ها و مسئولان باید برای حفظ و نگهداشت نخبگان در درون کشور تلاش کنند، اظهار کرد: باید حساسیت ویژه‌ای برای اشتغال این افراد در دستگاه‌های دولتی و خصوصی به خرج داد. برخی قوانین و مقررات دست و پاگیر و حاشیه‌ای امنیت روانی این استعدادهای برتر را به مخاطره انداخته است که باید کنار گذاشته شده و قانون به نفع نخبگان تفسیر شود.

 

باید از ظرفیت قانون، به‌نفع حرکت نخبگانی بهره‌گرفت تا به جذب و نگهداشت سرمایه‌های انسانی کشور کمک شود. در این‌صورت است که چالش‌ها و مسائل داخلی با بهره‌گیری از استعداد نخبگان در کمترین زمان و با صرف حداقل هزینه مرتفع خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: نخبگان با طرح‌های خلاقانه کوتاه‌مدت و بلند‌مدت خود می‌توانند نجات‌بخش استان از چالش‌هایی باشد که با آن مواجه است. با نوآوری می‌توان خلاهای موجود را پوشش داد که این مهم عزم جدی مسئولان را می‌طلبد تا در جایی‌که پول و سرمایه و تصمیم‌گیری وجود دارد، بتوان از مشورت، طرح‌ها و ایده‌های نخبگان به خوبی بهره‌برداری کرد.

رجب‏‌پور عنوان کرد: علیرغم اینکه شرایط در دولت فعلی بسیار مساعد‌تر از سال‌های گذشته است اما بسیاری از نخبگان با اعتبارات شخصی خود و بدون بهره‌مندی از هرگونه منابع مالی در تلاش هستند تا ایده‌های خود را به فاز عملیات رسانده و در جامعه تغییراتی مثبت ایجاد کنند.

مجموعه فرهیختگان و استعدادهای استان نیاز به حمایت دارد. حضور نخبگان در کنار مردم و مسئولین است که می‌تواند با صرف هزینه‌های کم،  بهترین راهکار را برای حل چالش‌های پیش‌روی استان ارائه کند.

رجب‌پور در ادامه با اشاره به تشکیل پنج کارگروه تخصصی در بنیادنخبگان استان قزوین اظهار کرد: هدف از کارگروه‌های تخصصی بنیاد نخبگان در استان قزوین، هم‌افزایی بین نخبگان و استعدادهای برتر دارای توانمندی و آشنا کردن این استعدادها با مسائل و چالش‌های استان است تا بتوان برای این معضلات راه حل علمی پیدا کرد.

 

شایان ذکر است کارگروه‌های تخصصی بنیاد نخبگان قزوین با عناوین "کارگروه فرهنگ و اجتماع"، "آب، محیط زیست و کشاورزی"،  "فناوری صنعت و معدن"،  "سلامت" ، "معماری و مدیریت شهری" است که هر یک توسط دبیرانی نخبه و با استعداد از استان قزوین اداره می‌شوند. که برنامه‌های انجام شده و در دست اجرای خود را برای حاضران در جلسه تشریح کردند.

لینک خبر:

https://www.isna.ir/news/1401051007975/

گزارش تصویری

 

 

 

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 160405
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین