بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/06/05 - 08:19
  • - تعداد بازدید: 35
  • - تعداد بازدیدکننده: 34
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تجلیل از مقام «پدر جامعه‌شناسی ارتباطات در ایران» در قزوین

رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین: روز دوشنبه هفتم شهریور ۱۴۰۱، آئین تجلیل و تکریم از زحمات و تلاش‌های علمی استاد گرانقدر دکتر «باقر ساروخانی» برگزار می‌شود تا تجربه و دانش‌ علمی این استاد بزرگ به‌عنوان الگو، برای نسل‌ مستعد جوان، معرفی شود. همگان این استاد قزوینی را به‌نام «پدر علم جامعه‌شناسی ارتباطات در ایران» می‌شناسند.

دکتر علی رجب‌پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بنیاد نخبگان استان قروین مطابق آیین‌نامه ابلاغی از سوی بنیاد ملی نخبگان، در خصوص شناسایی سرآمدان بومی هر استان، سالانه تعدادی از افراد سرآمد را شناسایی کرده و با توجه به مقتضیات زمان و مکان مورد تجلیل و تکریم قرار می‌دهد.

وی گفت: امسال نیز در هم‌زمانی با «روز قزوین» اقداماتی صورت گرفته تا با همکاری دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره)، با حضور مسئولین کشوری بنیاد ملی نخبگان و چهره‌های سرآمد استانی همچون دکتر صالحی، از مقام علمی دکتر باقر ساروخانی تقدیر شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین خاطرنشان کرد: روز دوشنبه هفتم شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰ آئین تجلیل و تکریم از زحمات و تلاش‌های علمی استاد گرانقدر دکتر باقر ساروخانی در تالار بوستان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود تا تجربه و دانش‌علمی ایشان به‌عنوان الگوی برای نسل‌ مستعد جوان معرفی شود. همگان این استاد قزوینی را به‌نام «پدر علم جامعه‌شناسی ارتباطات در ایران» می‌شناسند.

وی هدف از برگزاری آئین تکریم سرآمدان را، الگوسازی برای نسل جدید و مستعدین برتر عنوان کرد و افزود: دکتر باقر ساروخانی همیشه ارتباط خوبی با جامعه نخبگانی استان قزوین داشتند و در طول سال با روی باز از نخبگان استقبال کرده و در جهت کمک و راهنمایی آنان تلاش کرده‌اند، امیدواریم پس از مراسم تکریم این ارتباط تقویت شود.

رجب‌پور اشاره کرد: برخی از ارادتمندان و همکاران دکتر ساروخانی، در این مراسم به بیان خاطرات و تجربیات و رهنمودهایی که از استاد دریافته‌اند خواهند پرداخت و نیز در حاشیه مراسم تجلیل، آثار استاد ساروخانی در نمایشگاه جانبی به نمایش عموم گذاشته خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: استاد ساروخانی سالیان سال در دانشگاه‌های مختلف کشور به تحقیق و پژوهش پرداخته و نتایج تلاش این استاد بزرگ در قالب آثار و تولیدات منتشر شده در دانشگاه‌های سراسر کشور مورد مطالعه و رجوع دانشجویان قرار گرفته است.

رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین با بیان اینکه دکتر باقر ساروخانی از چهره‌های سرآمد استان قزوین است که مورد تکریم قرار می‌گیرد، اظهار کرد: دکتر ساروخانی استاد برجسته دانشگاه تهران بود و در حال حاضر با دانشگاه سوره و حوزه هنری ارتباط کاری مستقیم دارد و این از همت و بلندنظری دکتر ساروخانی است که جزو بانیان مجمتع فرهیختگان استان قزوین است که به‌زودی تأسیس خواهد شد.

وی تصریح کرد: دکتر ساروخانی شاگردان بسیاری تربیت کرده‌ و همچنان تمایل دارد با جوانان، دانشجویان، محققین و پژوهشگران ارتباطی گسترده داشته باشد تا دانش و تجربیاتی که در طول سال‌ها ممارست کسب کرده‌ به این نسل منتقل شده و منشاء اثر و خیر و برکت قرار گیرد.

رجب‌پور در پایان گفت: لازم به ذکر است برای برگزاری این مراسم دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و جهاد دانشگاهی در کنار بنیاد نخبگان استان قزوین همکاری کردند. در آینده نیز باتوجه به مقتضیات زمان، از یکی دیگر از سرآمدان و چهره‌های برجسته استان قزوین تکریم و تجلیل انجام خواهد شد.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 160875
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین