بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/04/23 - 12:46
  • - تعداد بازدید: 61
  • - تعداد بازدیدکننده: 56
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

ثبت نام "طرح شهید وزوایی" تا ۲۹ تیرماه تمدید شد

دانشجویان عجله کنید که از "طرح شهید وزوایی" جا نمونید

بنیاد نخبگان استان قزوین: "طرح شهید وزوایی، پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور است. بنیاد می‌خواهد دانشجویان برتر را در زمینه تخصصی فعالیت‌های علمی‌شان یاری کند و تا جایی‌که ممکن است آن‌ها را برای ایفای نقش موثر در جامعه و پیدا کردن شغل مورد علاقه کمک کند.

 

 به گزارش روابط‌عمومی بنیاد نخبگان استان قزوین، "طرح شهید وزوایی" به شرح زیر است:

دانشجویانی که شغل و درآمد خاصی ندارند و برای پیشرفت در تحصیل نیاز به حمایت دارند، راه‌حل بسیاری از مشکلات خود را می‌توانند در "طرح شهید وزوایی" بنیاد ملی نخبگان پیدا کنند.

این طرح برای توسعه فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور است که به نام یک دانشجوی برجسته شهید، نامگذاری شده است. این طرح از سال ۱۳۸۶ در حال اجراست و از همه نقاط کشور دانشجویان توانسته‌اند مشمول این طرح شوند.

 نخبه کیست؟

 صرفا کسی که مدال المپیاد دارد یا رتبه کنکورش تک‌رقمی شده نخبه نامیده نمی‌شود بلکه نخبه کسی است که توانسته برای پیشرفت کشور در یکی از حوزه‌های علم و فناوری، هنر، ادب، فرهنگ و مدیریت اثرگذاری چشم‌گیری داشته باشد.همچون فردوسی، ابوریحان بیرونی، ابوعلی سینا، خواجه نصیرالدین‌طوسی، امیرکبیر،  پروین اعتصامی، مجید شهریاری، محمود فرشچیان و مجید سمیعی و به‌طور کلی هیچ دانشجویی نمی‌تواند ادعا کند که نخبه است.

 بنیادملی نخبگان از چه‌کسانی حمایت می‌کند؟

نخبگی یک ویژگی اتفاقی نیست  بلکه طی یک فرآیند به‌وجود می‌آید که نقطه شروع آن شناسایی یک استعداد است. در مرحله بعد باید آن استعداد در مسیر شکوفایی هدایت شود. سپس توانمندسازی شود. آن زمان است که در جای مناسبی جذب و بکارگیری می‌شود و زمانیکه که فرد اثر خود را گذاشت آن زمان نخبه نامیده می‌شود. از آن به بعد نوبت تکریم و الگوسازی از او برای استعدادهای جوان است.

 

 به افرادی که در این مسیر قرار می‌گیرند و هنوز به مرحله اثرگذاری نرسیده‌اند "صاحب‌استعداد" اطلاق می‌شود.

 بنیاد نخبگان به‌دنبال دانشجویان و طلبه‌های مستعدی است که بتوانند در این مسیر حرکت کنند. بنیاد می‌خواهد دانشجویان برتر را در زمینه تخصصی فعالیت‌های علمی‌شان یاری کند و تا جایی‌که ممکن است آن‌ها را برای ایفای نقش موثر در جامعه و پیدا کردن شغل مورد علاقه کمک کند.

کافیست متقاضیان اطلاعات خود را

در سامانه Sina.bmn.ir بگذارند و بررسی پرونده برای "طرح شهید وزوایی" را درخواست کنند.

بنیاد‌ملی نخبگان مجموعه سوابق متقاضیان از معدل‌ها، رتبه‌ها و هر نوع سابقه آموزشی، پژوهشی، فناورانه و فرهنگی را بررسی و امتیاز دهی می‌کند. از بین دانشجویان کشور حدود ۴ هزار نفر را انتخاب می‌کند.

مزایای "طرح شهید وزوایی" برای دانشجویان مستعد تحصیلی چیست؟

دانشجویان با برگزیده شدن در این طرح، برای یک‌سال تحصیلی می‌توانند از حمایت‌های مختلفی  همچون کمک‌هزینه‌های توانمندی آموزشی و توانمندی کارافرینی، ارتباطات و امکانات علمی، اجرای پایان‌نامه و رساله، استفاده از امکانات شبکه آزمایشگاهی، اعتبار همکاری‌های دانشجویی، اعتبار دستیاری دانشجوهای تحصیلات‌تکمیلی و کمک هزینه اعزام به فرصت‌مطالعاتی دانشجوهای دکتری بهره‌مند شوند.

"نوورود"ها چه کسانی هستند؟

افردای که امسال آزمون داده و منتظر دریافت نتیجه پذیرش خود در دانشگاه هستند می‌توانند برای مرحله‌ی بعد، اطلاعات خود را در سامانه ثبت‌کرده و هر زمان که پذیرش‌شان در دانشگاه مشخص شد فرصت خواهند داشت تا اطلاعات خود را تکمیل‌کرده و به‌عنوان "نو ورود" در دوره تحصیلی بعدی، درخواست آن‌ها بررسی خواهد شد.

متقاضیان می‌توانند این اطلاعات را از طریق وب سایت بنیاد به آدرسwww.bmn.ir یا تماس با سامانه پاسخگویی به شماره ۰۹۶۰۱  دریافت کنند.

مهلت ثبت نام تا 29 تیر ماه 1401 تمدید شد

سامانه ثبت نام  sina.bmn.ir 

لینک اطلاعیه: b2n.ir/g66674

فیلم کوتاه معرفی طرح: www.aparat.com/v/eYUK1

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 160098
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین