بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/02/12 - 18:27
  • - تعداد بازدید: 264
  • - تعداد بازدیدکننده: 260
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

دومین جلسه هسته‌های نخبگانی در سال جدید برگزار شد

دومین جلسه هسته‌های نخبگانی در سال ۱۴۰۲ در فضای برخط skyroom برگزار شد و دبیران هسته‌های نخبگانی به ارائه گزارش از فعالیت‌های صورت گرفته در هسته و ارائه برنامه‌های خود برای سال جاری پرداختند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان قزوین دومین جلسه هسته‌های نخبگانی در سال ۱۴۰۲ روز دوشنبه یازدهم اردیبهشت ماه به‌صورت مجازی و در فضای برخط skyroom برگزار شد.

در ابتدای جلسه، دکتر علی رجب‌پور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین ضمن پاسداشت مقام استاد شهید مرتضی مطهری؛ هفته گرامیداشت مقام معلم را خدمت اساتید حاضر در جلسه تبریک و تهنیت گفت.

رئیس بنیاد نخبگان در ادامه از دبیران هسته‌های نخبگانی بنیاد درخواست کرد تا هر چه سریعتر در جهت ساماندهی، به‌روز رسانی و معرفی اعضای هسته‌های تخصصی خود اقدام کنند.

دکتر رجب‌پور ضمن اشاره به صدور احکام دبیران هیات‌های اندیشه‌ورز نخبگانی استان قزوین از سوی دکتر اعلایی؛ استاندار قزوین، خاطرنشان کرد: شایسته است دبیران محترم در اسرع وقت با معاونت مرتبط با هیات‌اندیشه‌ورز نخبگانی خود در استانداری ارتباط برقرار کنند تا بتوان از ظرفیت این تعامل در برنامه‌های پیش‌رو به درستی بهره برد.

در این جلسه مقرر شد خانم دکتر ساناز کشاورز شاهباز؛ علاوه بر فعالیت در هسته نخبگانی سلامت به عنوان رابط بنیاد نخبگان و دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز اقدام کنند.

در ادامه دکتر حسین میهمی؛ دبیر هسته نخبگانی آموزش و نو ارزش‌ آفرینی بنیاد نخبگان استان قزوین گفت: برنامه‌های تدوین شده برای سال جاری مرتبط با هوش مصنوعی است که اولین قدم آن، برگزاری رویداد ایده‌پژوهی در موضوع "هوش مصنوعی و آموزش" است که طبق پیش‌بینی‌های انجام شده در ۲ سطح دانش‌آموزی و دانشجویی اجرایی خواهد شد تا بتوان بستری جدید برای استفاده از هوش‌مصنوعی در امر آموزش ایجاد کرد.

 وی عنوان کرد: برگزاری نشست‌های بین‌المللی هوش‌مصنوعی و حوزه آموزش زبا‌ن‌های دوم از دیگر برنامه‌های این هسته نخبگانی است که به‌زودی با همکاری معاونت بین‌الملل دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و بنیاد نخبگان استان قزوین عملیاتی خواهد شد و در تلاشیم تا در این برنامه انجمن‌های مختلف علمی دانشجویی را هم در کنار خود داشته باشیم.

دکتر میهمی افزود: برپایی سلسله نشست‌های واکاوی خلاقیت در آموزش و نیز برگزاری دوره‌های ارتباط با تکنولوژی ویژه معلمانی با سابقه تدریس بیش از ۱۵ سال، از دیگر برنامه‌هایی است که هسته نخبگانی آموزش و نو ارزش آفرینی برای سال ۱۴۰۲ تدارک دیده است.

در ادامه مهندس امیررضا درگی، دبیر هسته نخبگانی معماری و مدیریت شهری بنیاد نخبگان استان قزوین گفت: در هیات اندیشه‌ورز این هسته نخبگانی برنامه‌های سال ۱۴۰۲ در قالب پنج گام تدوین شده که گام نخست آن ساماندهی مجدد اعضاء هیات به‌صورت ترکیبی از پژوهشگران، اساتید و اعضای هیات‌علمی، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان مستعد تحصیلی خواهد بود.

وی ادامه داد: گام دوم ارتباط‌گیری با مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری بود که طی دیدار با ایشان برنامه‌ها و چشم‌اندازها و فعالیت‌های انجام شده در گروه معماری و مدیریت شهری در دو حوزه پژوهش و اجرا تبیین و تشریح شد.

دبیر هسته نخبگانی معماری و مدیریت شهری بنیاد نخبگان استان قزوین گفت: گام بعدی ارتباط مستمر با شهرداران مناطق شهری است که در اولین قدم دیداری با شهردار تاکستان صورت گرفت و مقرر شد تا در قالب یک کارگروه مشترک ضمن احصاء نیازهای شهری آن شهرستان راهکارهای عملیاتی با رویکرد نوآوری و نخبگانی را ارائه داده و در مرحله عملیاتی طرح‌‌ها از کمک و پشتیبانی آن شهرداری برخوردار شویم.

در پایان این جلسه مجازی دکتر بهزاد قیاسی، خانم دکتر معروف‌خانی و نیز دکتر ساناز کشاورز شاهباز ضمن بیان آشنایی اولیه خود با نحوه عملکرد در هسته‌های نخبگانی، ارائه اهداف و برنامه‌های حوزه کاری خود را به جلسه آتی موکول کردند.

انتهای پیام

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 165303
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید