بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/19 - 12:06
  • - تعداد بازدید: 67
  • - تعداد بازدیدکننده: 58
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دیدار دانش آموز مستعد قزوینی و برنده جایزه معتبر بین المللی پرسش‌های مولکولی با استاندار قزوین

رامتین قاسم‌پور دانش‌آموز قزوینی که در بین ۱۰ دانش‌آموز با پرسش برتر در زمینه مرزهای مولکولی در دنیا در سال 2022 قرار گرفته است با استاندار قزوین دیدار کرد.

 به گزارش روابط‌عمومی بنیاد نخبگان استان قزوین رامتین قاسم‌پور دانش‌آموز قزوینی با دکتر محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین دیدار و گفت‌وگو کرد.  

 رامتین با شرکت در مسابقات جهانی پرسش مرزهای مولکولی " Molecular Frontiers Inquiry Prize" در بین ۱۰ دانش‌آموز با پرسش برتر قرار گرفت و در این دیدار که خانواده قاسم‌پور و رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین هم حضور داشتند توسط استاندار مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفت.  

دکتر اعلایی ضمن پاسداشت جایگاه دانش‌آموزان مستعد تحصیلی و حمایت از آنها، قول مساعد داد تا طی تعامل با سازمان جهاد دانشگاهی کشور بتوان از ظرفیت بالقوه و رو به شکوفایی چنین دانش‌آموزانی که از استعداد و ظرفیت بالایی برخوردارند به شایستگی بهره‌برداری کرد.

  برنامه دولت و مدیران استان برای دانش‌آموزان نخبه و برتر چیست؟

همچنین در این دیدار دکتر علی‌رجب‌پور از دغدغه‌های خود برای آینده این دانش‌آموزان مستعد تحصیلی سخن گفت و خطاب به استاندار قزوین عنوان کرد: برنامه دولت و مدیران استان برای دانش‌آموزان نخبه و برتر چیست؟

 وی گفت: در سمپاد افراد را شناسایی می‌کنیم، آزمون تیزهوشان می‌گیریم، وارد مدارس می‌کنیم اما در ادامه برنامه‌ای جز راهی کردن آنها به درون دانشگاه نداریم که در آن هیچ تفاوتی در آموزش‌های افراد استعداد درخشان و عموم دانشجویان وجود ندارد و استاد و کلاس و آموزش برای تمامی دانشجویان یکسان است.

رئیس بنیاد نخبگان قزوین اظهار کرد: اینکه پس از پایان دوره متوسطه به دانشگاه رفته و دروسی را بخوانند که چندان هم مهارت‌افزا نیست و سپس به مراکز و پارکهای علم و فناوری هدایت شوند چشم‌انداز شفاف و دلچسبی برای افراد با استعداد محسوب نمی‌شود.

وی افزود: در حالی‌که افراد با استعداد در مراکز علمی هم در صف انتظار قرار گرفته و با آنها همانند دیگر صاحبان ایده برخورد می‌شود و هیچ حمایت ویژه‌ای برای پرداختن به این استعداد آنان وجود ندارد و قطعا این موارد کافی نیست و با این مسیر پیش‌رو، علم این دانش‌آموزان سبب تحول در جامعه نخواهد شد.

دکتر رجب‌پور تصریح کرد: به‌نظر می‌رسد ایجاد شتاب‌دهنده‌‌هایی ویژه استعدادهای برتر در استان قزوین و حمایت خاص از آنها توسط مدیریت استان تا حدودی برای ایجاد انگیزه در این افراد موثر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تصویر روشنی است که این نوجوانان اگر مورد توجه قرار نگیرند و اقدامی در جهت پرورش و استفاده از دانش آنها انجام نشود به راحتی جذب بخش ناکارآمد فضای کاری در کشور شده و استعداد آنها از بین خواهد رفت و روی دیگر سکه آن است که ممکن است مهاجرت کنند و دانشی را که می‌توانسته به‌‌ سهولت در جهت پیشرفت برنامه‌های کشور عرضه شود را در اختیار بیگانگان قرار دهند.

رئیس بنیاد نخبگان قزوین در پایان عنوان کرد: ورود صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاری روی این افراد هم راهکار مناسبی به نظر می‌سد اما در این شرایط اقتصادی صنایع هم مسائل و درگیری‌های خاص خود را دادند و در نهایت از وظایف دولت‌هاست که چنین افراد با استعدادی را برای خود حفظ کرده و در جای صحیحی که به شکوفایی آنها بیانجامد مستقر کنند.

انتهای پیام

 

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 163966
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید