بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/02/11 - 12:00
  • - تعداد بازدید: 292
  • - تعداد بازدیدکننده: 284
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دیدار دبیر هیئت اندیشه‌ورز گروه معماری و مدیریت شهری بنیاد نخبگان استان قزوین با شهردار تاکستان

دبیر هیئت اندیشه‌ورز نخبگانی معماری و مدیریت شهری بنیاد نخبگان استان قزوین با شهردار و معاون امور مالی شهرداری تاکستان دیدار و در رابطه با چالش‌ها و نیازهای حوزه مدیریت شهری این شهرستان با هم به گفت‌وگو نشستند.

 به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان قزوین؛ مهندس امیررضا درگی روز چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ با حضور در دفتر مهندس کیوان رحمانی؛ شهردار تاکستان، در رابطه با چالش‌ها و نیازهای روز مدیریت شهری شهرستان تاکستان‌ با هم گفت‌وگو نشستند.

 در این دیدار مهندس درگی علاوه بر توضیح و تشریح ساختار و اعضای هیئت اندیشه‌ورز معماری و مدیریت شهری، فعالیت‌های پیشین و اهدافی که برای اقدامات آتی ترسیم شده است به بیان نیازها و چالش‌های شهرستان تاکستان که توسط این هیات احصاء شده پرداخت.

مهندس درگی در این دیدار عنوان کرد: رسالت اصلی هیئت اندیشه‌ورز مواجهه با چالش‌های روز حوزه‌های مرتبط معماری ومدیریت شهری مناطق شهری استان است تا پاسخگویی به این نیاز‌ها با رویکردهای نوآورانه، دانش‌بنیان وبا بهره‌گیری از حوزه هوش مصنوعی انجام شود.

 وی خاطرنشان کرد: پاسخگویی به چالش‌ها و نیازهای حوزه فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، خدمات‌شهری، ایمنی و مدیریت بحران، معماری و شهرسازی، اقتصاد و برنامه‌ریزی شهری و همچنین حمل و نقل و ترافیک از جمله مسائلی است که در هیئت اندیشه‌ورز نخبگانی معماری و مدیریت شهری توسط اساتید عضو هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، دانشجویان فارغ التحصیل و دانشجویان نخبه و مستعد مورد بررسی‌و ارائه راهکار قرار گرفته است.

دبیر هیئت اندیشه‌ورز گروه معماری و مدیریت شهری بنیاد نخبگان استان قزوین گفت: با توجه به قرارگیری و ایفای نقش استراتژیک شهرستان تاکستان در استان قزوین از لحاظ حوزه شهری و هم به لحاظ سرانه جمعیتی، تبادل نظرات مختلفی با شهردار تاکستان صورت گرفت.

 وی ضمن بیان ارزیابی مثبت خود از این دیدار اظهار کرد: اجرای سامانه هوشمند روسازی آسفالت معابر شهری که به‌صورت هوشمند و مکانیزه صورت می‌گیرد از جمله مسائلی است که با استقبال شهرداری تاکستان روبرو شد.

مهندس درگی افزود: ساماندهی مبادی ورودی شهر تاکستان به لحاظ طراحی و زیبایی‌شناسی منظر ورودی‌های شهر از دیگر مواردی بود که مورد توجه مهندس رحمانی قرار گرفتاین نکته لازم به ذکر است که هیئت اندیشه‌ورز نخبگانی بنیاد نخبگان استان قزوین در دو حوزه مطالعات و پژوهش و نیز در حوزه اجرا بازوی کمکی شهرداری‌‌ها برای حرکت به سمت ساختن شهری هوشمند است.

همچنین شهردار محترم تاکستان ضمن تشکر از حضور و تشکیل این جلسه با تاکید بر ضرورت توجه به ظرفیت های علمی و ساختاری بنیاد ملی نخبگان، ایجاد همکاری های مشترک با هیات اندیشه ورز معماری و مدیریت شهری استان قزوین در جهت رسیدن به راه حل های نوآورانه در خصوص چالش های حوزه شهری تاکستان را فرصتی ارزشمند قلمداد کرد و ابراز امیدواری نمود تا در تقویم اجرایی شهرداری در سال 1402 زمینه تشکیل کارگروه های مشترک در راستای تدوین و برنامه ریزی مرتبط در سریع ترین زمان ممکن صورت پذیرفت.

انتهای پیام

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 165258
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید