بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/08/16 - 12:56
  • - تعداد بازدید: 38
  • - تعداد بازدیدکننده: 34
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

عزم جدی مسئولان برای هدایت قزوین در مسیر تحول دانش‌بنیان


رئیس بنیاد نخبگان قزوین گفت: دومین نشست تخصصی از سلسله نشست‌های «قزوین در مسیر تحول دانش‌بنیان» با موضوع «الزامات دانش‌بنیان‌سازی صنعت و کشاورزی» پنجشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۵ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان با هدف هم‌افزایی و ایجاد ارتباط بین نهادهای تصمیم‌گیر و نیز طرح نظرات و راه‌حل‌های خلاقانه و نوآورانه برگزار می‌شود.

دکتر علی رجب‌پور در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص برگزاری سلسله نشست‌های «قزوین در مسیر تحول دانش‌بنیان» اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین، جهاد دانشگاهی و بنیاد نخبگان استان قزوین تا پایان سال جاری، هر ماه یکی از موضوعات چالشی اولویت‌دار استان در قالب پنل‌های تخصصی توسط صاحب‌نظران بررسی خواهد شد.

وی گفت: پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در سال جاری با برگزاری ۶ نشست بتوان چالش‌های اصلی استان قزوین در ۶ حوزه را مورد تحلیل قرار داده و راهکار برون رفت از شرایط فعلی آن را نیز ارائه کرد.

رئیس بنیاد نخبگان قزوین خاطرنشان کرد: در حوزه‌های مرتبط با اکوسیستم نوآوری الزاماتی وجود دارد تا قزوین دچار تحول دانش‌بنیان شود که برخی موارد آن همچون آب، صنعت، کشاورزی، باغستان سنتی قزوین، چشمه نور ایران و محیط زیست در طول سلسله نشست‌های تخصصی مورد بررسی تحلیلی قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود با برگزاری این سلسله نشست‌ها وضعیت فعلی چالش‌های استان، توسط ایده‌ها و طرح‌های دانش‌بنیان مورد اصلاح و بهبود قرار گرفته و در یک فرآیند میان‌مدت منجر به تحول شود.

دکتر رجب‌پور اظهار کرد: با توجه به حضور معاونت اقتصادی استاندار در ستاد اقتصاد دانش‌بنیان و نیز عضویت صاحب‌نظران حوزه دانش‌بنیان در آن ستاد، مأموریت این نشست‌های تخصصی آن است که همچون حلقه‌ی واصله، افراد صاحب‌ایده و خلاقیت را به بخش‌های تصمیم‌گیر در بدنه‌ی اجرایی کشور متصل کند.

وی با بیان اینکه هیچ منعی برای حضور صاحب‌نظران در این نشست‌ها وجود ندارد، تشریح کرد: مدعوین ثابت هر نشست، صاحب‌نظران حوزه دانش‌بنیان هستند اما متناسب با هر موضوع سایر حضار متغیرند، همچنین از مدیران سابق استان که به سبب سمت اجرایی خود بر جریان امور واقف بوده و تجربه و اشراف اطلاعاتی دارند هم دعوت ویژه به‌عمل می‌آید.

این مسئول با اشاره به حضور نسل‌ جوان در این نشست‌ها بیان کرد: یکی از اهداف برگزاری چنین نشست‌هایی آشنا کردن نسل جوان با چالش‌ها و معضلات موجود در استان است که بر این اساس، علاوه بر حضور متخصصان در هر حوزه، جامعه‌ی دانشجویی و دانش‌آموزی، شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور نیز از جمله‌ی میهمانان این برنامه‌ها محسوب می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آشنا کردن نسل‌جوان با معضلات روز استان، هم‌افزایی و ایجاد ارتباط بین نهادهای تصمیم‌گیر و نیز طرح نظرات و راه‌حل‌های خلاقانه و نوآورانه از دیگر اهداف برگزاری این نشست‌هاست‌.

دکتر رجب‌پور گفت: نخستین نشست از سلسله نشست‌های قزوین در مسیر تحول دانش‌بنیان ۲۵ مهرماه با موضوع «آینده آب در استان قزوین» برگزار شد که خروجی مطلوبی داشت و نظرات و ایده‌های خوبی برای برون‌رفت از چالش آب در استان قزوین مطرح شد.

وی در پایان عنوان کرد: دومین نشست تخصصی با موضوع «الزامات دانش‌بنیان‌سازی صنعت و کشاورزی» پنجشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۵ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 161958
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید