بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/03/01 - 10:48
  • - تعداد بازدید: 85
  • - تعداد بازدیدکننده: 65
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

مخترع نخبه قزوینی؛ برگزیده شصتمین جایزه بنیاد فرهنگی البرز در بخش مخترعین شد

هومان بابااولادی در شصتمین همایش جایزه بنیاد فرهنگی البرز موفق به دریافت جایزه نوبل ایرانی در بخش مخترعین شد.

دکتر بابااولادی از برگزیدگان اختراع سطح 3 بنیاد ملی نخبگان و مدیرعامل شرکت برگه قلم زرینه عماد از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین است که در شصتمین همایش جایزه بنیاد فرهنگی البرز موفق به دریافت جایزه نوبل ایرانی در بخش مخترعین شد.

 

بنیاد فرهنگی البرز با هدف تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهشگران برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش­‌آموزان برگزیده و نوباوگان و نوجوانان با استعداد ایرانی به همت مرحوم حسینعلی البرز تاسیس شد.

 

بدین منظور همایش شصتمین جایزه بنیاد البرز در بخش دانشمندان، مخترعان، دانشجویان و طلاب با هدف قدردانی از ۶۰ نخبه علمی انتخاب شده کشور در روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت برگزار شد.

 

در فراخوان اعلام شده برای این جایزه ۲۸۶۲ نفر ثبت نام نمودند که از این تعداد ۱۱۴۳ نفر به مرحله داوری راه پیدا کردند که در نهایت ۶۰ نخبه علمی کشور به مناسبت گرامیداشت شصتمین سال تاسیس بنیاد فرهنگی البرز انتخاب شدند.

 

در این آیین پنج دانشمند در رشته های علوم پزشکی، انسانی، فنی و مهندسی و علوم پایه، پنج نفر از مخترعین نخبه در موضوعات مختلف علمی،  هفت نفر از طلاب و ۴۳ نفر از دانشجویان رشته های علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پایه و ... مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 158225
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین

تصاویر