بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/12/14 - 21:07
  • - تعداد بازدید: 229
  • - تعداد بازدیدکننده: 193
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
به همت هسته نخبگانی آموزش بنیاد نخبگان انجام شد؛

نشست واکاوی خلاقیت در صد سال اخیر از دیدگاه متخصصان

دبیر علمی مدارس خلاقیت و ایده‌پردازی گفت: آشنایی با مباحث خلاقیت، تغییر نوع نگرش به مطالب آموزشی و افزایش گستره دید دانشجویان از جمله اهدافی است که برای برگزاری این نشست در نظر داشتیم تا به پویایی و پیشرفت دانش و دانشجو منجر شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان قزوین، "نشست واکاوی خلاقیت در صد سال اخیر از دیدگاه متخصصان" با همکاری کمیته آموزش و پژوهش اتحادیه دانشجویان معماری، مرمت و شهرسازی ایران‌، کانون خلاقیت و نو ارزش آفرینی دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) و هسته نخبگانی آموزش بنیاد نخبگان استان قزوین برگزار شد.

دکتر حسین میهمی؛ عضو هیات علمی دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) در حاشیه این نشست و در گفت‌وگو با خبرنگار بنیاد نخبگان اظهار کرد: واکاوی خلاقیت از دیدگاه متخصصان در صدسال اخیر، به بررسی نظریات متخصصان حوزه خلاقیت در سده اخیر می‌پردازد و اینکه خلاقیت چیست و چگونه می‌توان به رشد خلاقانه کمک کرد.

وی عنوان کرد: دانشجویان چندین دانشگاه استان قزوین در این مراسم حضور داشتند و دانشجویانی از سراسر کشور نیز به‌صورت آنلاین با این کارگاه همراه بودند.

دکتر میهمی در بیان هدف از برگزاری این نشست تصریح کرد: باید از شناخت چیستی خلاقیت و نظریات آن به جایی برسیم که دانشجویان مباحث خلاقیت را در رشته‌های مختلف خود کاربردی کنند و به نوآوری و نوارزش‌آفرینی برسند.

دبیر علمی مدارس خلاقیت و ایده‌پردازی خاطرنشان کرد: دوره‌های ویژه نوآوری را هم برگزار خواهیم کرد چرا که این مباحث در کرسی‌های دانشگاهی تدریس نمی‌شود و دانشجو به صورت فرا رشته‌ای آنها را می‌آموزد.

 وی افزود: ما در هسته نخبگانی آموزش بنیاد نخبگان از ابتدای راه و طی بررسی‌ و مسئله‌یابی دریافتیم که در حوزه خلاقیت و نوآوری و نوارزش‌آفرینی چه در حوزه دانش‌آموزی، چه دانشجویی و حتی در حوزه تحصیلات تکمیلی با کمبودهای جدی مواجه هستیم و بر همین اساس  دوره‌‌ی ویژه خلاقیت برای دانش‌آموزان و همچنین آموزگاران دانش‌آموخته دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

دکتر میهمی در تشریح اهداف برگزاری این نشست اظهار کرد: آشنایی با مباحث خلاقیت، تغییر نوع نگرش به مطالب آموزشی و افزایش گستره دید دانشجویان از جمله اهدافی است که برای برگزاری این نشست در نظر داشتیم تا به پویایی و پیشرفت دانش و دانشجو منجر شود.

وی افزود: باید به دانشی برسیم که با آینده و مطالبات آن منطبق باشد و دانشجو بتواند موضوعات مختلف را در رشته تحصیلی خود واکاوی کرده و به شرح و بسط آن بپردازند.

 دبیر هسته نخبگانی آموزش بنیاد نخبگان استان قزوین در پایان گفت: نشست بعدی به موضوع نظریات خلاقیت در صد سال اخیر خواهد پرداخت و کمک خواهد کرد تا دانشجویان هر یک در رشته تخصصی خود به کاربردی‌سازی نظریات خلاقیت بپردازند.

انتهای پیام

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 164699
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید