بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/11/01 - 13:38
  • - تعداد بازدید: 71
  • - تعداد بازدیدکننده: 51
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
در بازدید از شرکت یونیلیور ایران مطرح شد؛

بنیاد نخبگان استان قزوین بازوی مشورتی صنایع

بازدید و تبادل نظر بنیاد نخبگان قزوین و شرکت یونیلیور ایران پیرامون بررسی ایده‌های نوآور و دانش‌بنیان موثر در فرایند تولیدات صنعتی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان قزوین نشست هم‌اندیشی با موضوع ارزیابی ایده‌های دانش‌بنیان و نوآور در مواجه با چالش‌های فرآیند‌های تولید صنعتی در روز دوشنبه ۱۹ دی ماه در شرکت یونیلیور ایران برگزار شد.

در این نشست تخصصی رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین، مدیر شرکت یونیلیور ایران و جمعی از اعضای تیم پژوهشی بنیاد نخبگان استان‌قزوین و مدیران شرکت یونیلیور حضور داشتند.  میزبان این نشست شرکت یونیلیور ایران بود که از واحد‌های صنعتی بین‌المللی و سرآمد در حوزه صنایع‌غذایی، آرایشی و بهداشتی در کشور و مستقر در استان قزوین به شمار می‌رود.

در ابتدای جلسه مهندس محسنی و مهندس رفعت‌خواه مدیران حوزه تحقیق و توسعه شرکت یونیلیور ایران و مهندس پروندی امور ارتباطات برون سازمانی به معرفی حوزه‌های فعالیتی و تولیدات شرکت و تشریح اهداف استراتژیک تولید و توسعه پایدار شرکت پرداختند. چشم‌انداز‌های کلیدی در حوزه حفاظت از محیط‌زیست با کاهش میزان مصرف پلاستیک در فرآیند تولید و همچنین کاهش انتشار گازهای آلاینده از جمله کربن دی‌اکسید و چالش‌های این حوزه دیگر مواردی بود که مطرح و به بحث گذاشته شد.  

در ادامه نشست دکتر علی رجب‌پور رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های ارزشمند شرکت یونیلیور ایران در چرخه صنعت کشور و استان قزوین، ظرفیت‌های گسترده علمی و پژوهشی نخبگان استان را برشمرد و به معرفی حوزه‌های فعالیتی بنیاد نخبگان استان قزوین به ویژه هسته‌های نخبگانی پرداخت.

وی عنوان کرد: مسئله محور بودن و کارگروه‌های تخصصی که متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، فارغ التحصیلان ممتاز و نخبگان صاحب‌اندیشه استان است سطح هسته‌های نخبگانی را در بهترین شرایط ممکن قرار داده است.

دکتر رجب‌پور همچنین زمینه موجود برای اقدامات و همکاری‌های دانش‌بنیان مشترک در راستای پاسخگویی مناسب به چالش‌های اساسی حوزه صنعت استان از جمله شرکت یونیلیور ایران را مثبت ارزیابی کرد و افزود: بنیاد نخبگان استان قزوین با همه ظرفیت‌های موجود نقش مشورتی و راهبردی خود را در این امر به شایستگی ایفا خواهد کرد. 

همچنین مهندس ترابی مدیرعامل شرکت یونیلیور ایران در خصوص رسالت‌های تخصصی و اجتماعی شرکت یونیلیور ایران و استاندارد‌های جهانی این شرکت در راستای حفاظت از محیط زیست و مقابله با انتشار گاز‌های آلاینده و جلوگیری از فرایند گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی مباحثی را عنوان کرد.  

وی با اشاره به جایگاه محوری بنیاد ملی نخبگان و رسالت ارزشمند این مجموعه در مواجه با چالش‌های اساسی حوزه‌های اجرایی و صنعت، بر لزوم همکاری‌های دوجانبه و پایدار در چارچوب کارگروه‌های تخصصی مشترک تاکید کرد. 

در ادامه جلسه دکتر حافظی و دکتر معروف‌خانی از اعضای هیئت علمی گروه شیمی و پلیمر دانشگاه صنعتی‌امیرکبیر ایران و دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی‌(ره) قزوین و عضو هیئت پژوهشی بنیاد نخبگان استان قزوین در راستای مباحث تخصصی مطرح شده به بحث و تبادل نظر پرداختند. 

در پایان جلسه نیز مهندس امیررضا درگی دبیر هسته نخبگانی – تخصصی معماری و مدیریت شهری بنیاد نخبگان به فرآیند‌های میان رشته‌ای حوزه طراحی  معماری و منظر در سایت‌های صنعتی فعال، در راستای حفاظت از محیط‌زیست، کاهش آلاینده‌های محیطی و افزایش کیفیت محیط زیست نیروی انسانی اشاره و بر پیگیری فرآیند همکاری‌های تخصصی بنیاد نخبگان استان قزوین و شرکت یونیلیور ایران تاکید کرد.

انتهای پیام

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 164075
کلمات کلیدی
مدیر قزوین
خبرنگار

مدیر قزوین

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید