یکشنبه 30 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

ایده‎های خلاقانه و مبتکرانه دارویی و غذایی به محصول تبدیل می‌شود

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شرکت اکتوور، تفاهم نامه‌ای با هدف ایجاد شتاب دهنده‌هایی برای تبدیل ایده‎های خلاقانه و مبتکرانه دارویی و غذایی به محصولات ارزشمند امضا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با شرکت اکتوور، موافقت‏نامه ایجاد و راه‏اندازی شتابدهنده خصوصی در حوزه محصولات دارویی و غذایی را منعقد کرد. ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری و شرکت اکتوور کو و شرکت غذایی آماده لذیذ در این موافقت‏نامه در خصوص ایجاد این شتابدهنده و ایجاد بستری مناسب برای محققان و شرکتهای نوپا با هدف تبدیل ایده‎های خلاقانه و مبتکرانه به محصولات ارزشمند، توافق کردند. پیش‏بینی شده است که حداقل 10 تیم منتخب با استقرار در این شتابدهنده، و اخذ حمایت مالی ستاد برای تحقیق و توسعه، فعالیت خود را آغاز کنند.

همچنین با توجه به زیرساخت‏های مناسب گروه اکتوور کو و شرکت‏های زیرمجموعه آن، موافقت‏نامه دیگری با هدف مشارکت در تولید صنعتی محصولات مورد تایید ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد. در این موافقت‏نامه مقرر شد ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بسته محصولات حاوی بهترین خروجی‏ها و محصولات بدست آمده از فعالیت‏های شتابدهنده های همکار را به شرکت اکتوور کو ارائه کند و در صورت توافق نهایی، با حمایت مالی ستاد توسعه زیست‏فناوری، این محصولات به تولید انبوه رسیده و روانه بازار شود.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالهای اخیر، با حمایت معاونت علمی و فناوری و در تعامل با شرکت‏های پیشرو حوزه زیست‏فناوری و با هدف پرورش ایده‏های برتر و حمایت از شرکت‏های نوپا و دانش‏بنیان، اقدام به تاسیس و راه‏اندازی بیش از 10 شتابدهنده تخصصی در حوزه زیست‏فناوری کرده است.

تاریخ انتشار : 1398/02/23
کد : 10162
تعداد بازدید: 95

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601