برگزاری آیین تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر مورد حمایت کمیته امداد

مراسم تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر مورد حمایت کمیته امداد با حضور مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان، رئیس بنیاد نخبگان استان و همچنین جمعی از نخبگان مورد حمایت کمیته امداد استان در روز سه‌شنبه 26 اسفندماه 1399 برگزار گردید.

مراسم تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر مورد حمایت کمیته امداد با حضور مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان، رئیس بنیاد نخبگان استان و همچنین جمعی از نخبگان مورد حمایت کمیته امداد استان در روز سه‌شنبه 26 اسفندماه 1399 در محل سالن جلسات اخوان شهید حاجیمیری اداره کل کمیته امداد امام (ره) استان قزوین برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که به‌صورت همزمان در سراسر کشور از طریق ارتباط با ویدئوکنفرانس برگزار شد، نخبگان و استعدادهای برتر مورد حمایت کمیته امداد به معرفی و بیان رزومه خود پرداختند و در ادامه، مدیرکل کمیته امداد امام (ره) و رئیس بنیاد نخبگان استان سخنرانی نمودند.

مهرعلی حق‌گویان، مدیرکل کمیته امداد در این مراسم با بیان اینکه توانمندسازی مهمترین ماموریت کمیته امداد در قبال خانواده‌های مورد حمایت است، گفت: وجود جوانان مستعد در جامعه هدف کمیته امداد، یک سرمایه عظیم برای این نهاد تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: حدود 8500 دانش‌آموز و دانشجو در استان از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند که از میان آن‌ها، 111 نخبه مورد حمایت در زمینه‌های علمی و پژوهشی، قرآنی، فرهنگی، ورزشی و ثبت اختراعات و نوآوری‌ها شناسایی شده‌اند.

در ادامه این مراسم، علی رجب‌پور رئیس بنیاد نخبگان استان به معرفی تسهیلات بنیاد و لزوم بهره‌مندی نخبگان استان از آن‌ها پرداخت و ضمن بیان دغدغه‌های علمی و فرهنگی بنیاد استان، افزود: تشکیل کارگروه‌های تخصصی و ایجاد زمینه‌های لازم برای ارتباط نزدیک‌تر اجتماعات نخبگانی با مسائل و موضوعات تخصصی در استان و بهره‌گیری از دیدگاه‌های نخبگان برای حل مشکلات استان امری ضروری است. بنابراین با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان، ایجاد هسته‌های نخبگانی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، گردشگری، هنر، محیط‌زیستی و...  باید در دستور کار قرار گیرد.

در پایان این مراسم، با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از نخبگان و استعدادهای برتر مورد حمایت کمیته امداد در حوزه‌های علمی و پژوهشی، قرآنی، ورزشی، فرهنگی و ثبت اختراعات و نوآوری‌ها تجلیل به عمل آمد.

 

تاریخ انتشار : 1399/12/28
کد : 10224
تعداد بازدید: 34