بازدید علمی؛ بازدید از شرکت سایپا شیشه

در روز سه شنبه مورخ 1400/6/30 بازدیدی از شرکت سابپا شیشه با حضور جمعی از نخبگان استان به عمل آمد.

در روز سه‌شنبه 30 شهریور ماه 1400 بازدیدی از شرکت سایپا شیشه با حضور جمعی از نخبگان استان به عمل آمد.

 شرکت سایپا شیشه در سال 1378 به منظور تولید شیشه‌های خوردو در کشور تاسیس شد. در کنار تأمین نیاز کارخانه های خودرو سازی کشور - خصوصاً گروه سایپا (به‌عنوان ذینفع اصلی)- به شیشه‌ خودرو، حضور در سایر صنایع مرتبط با شیشه و توسعه بازارهای داخلی و بین‌المللی را نیز می توان مأموریت اصلی این شرکت دانست. این شرکت تلاش می‌کند تا با تکیه بر کارکنان و توجه به نیازهای آنان، استفاده بهینه از تمامی ظرفیت‌ها، بهبود تکنولوژی‌های موجود و ایجاد محیطی ایمن (برای کارکنان و محیط‌زیست) محصولاتی منطبق با استانداردهای ملی و بین‌المللی و خواست مشتریان خود، تولید نماید. همچنین این شرکت در زمینه تدوین و به‌کارگیری دانش فنی صنعت شیشه و استانداردهای مرتبط پیشرو بوده و از طریق حفظ این مزیت رقابتی برای ذی‌نفعان خود ارزش‌آفرینی می نماید.

در این نشست مهندس صفر لک، اقدام شرکت در راستای تامین بسياري از نيازهاي خود -مانند شيشه، رنگ سراميكي، خمير نقره، طلق و...- از طریق داخلی سازی را اقدام مثبتی ارزیابی کردند و از تاثیرات مثبت آن مواردی نظیر جلوگيري از خروج ارز و استفاده از ظرفيت‌هاي كشور را بر شمردند.

ایشان با تاکید بر همکاری‌های علمی، تحقیقاتی، آموزشی و صنعتی با دانشگاه‌ها، بهره‌مندی از امکانات و توانمندی‌های متقابل در زمینه‌های صنعتی، علمی، پژوهشی و تبادل تجربیات طرفین افزودند: انجام پروژه‌های مسئله‌محور و همچنین برگزاری رویدادهای مشارکتی مسئله‌محور جهت رفع موانع تولید می‌تواند بر توانمندی مستعدان و آینده‌سازان در مسیر حل مسائل کمک نماید.

در پایان این نشست مهندس حمیدرضا لک معاون فنی و مهندسی شرکت سایپا شیشه و مهندس حسن رضا برجعلی مدیر تولید این شرکت ضمن تاکید بر جایگاه نخبگان در صنعت و لزوم بهره‌مندی از جامعه نخبگانی، بیان کردند: شرکت سایپا شیشه این آمادگی را دارد که حمایت‌های مالی و تکنولوژیک از ایده‌های برتر در راستای ارتقا صنعت و حل مسائل شرکت انجام دهد.

تاریخ انتشار : 1400/07/08
کد : 10284
تعداد بازدید: 36