تقدیر از طرح‌های برگزیده رویداد ایده‌های نو در مواجهه با افزایش مصرف و چالش قطعی برق

تقدیر از طرح‌های برگزیده رویداد ایده‌های نو در مواجهه با افزایش مصرف و چالش قطعی برق در جلسه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان قزوین، در تاریخ 1400/7/26 برگزار گردید.

در ابتدای جلسه جناب آقای مهندس لک، معاون بنیاد نخبگان استان، هدف از برگزاری رویداد را وجود مشکلات متعدد قطعی برق در تابستان و اهمیت آثار و عواقب ناشی از آن بیان نمودند. این رویداد در تاریخ 10 مرداد 1400 به همت بنیاد نخبگان استان قزوین و با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان و سایر دستگاه‌های اجرایی به منظور جمع‌آوری ایده‌ها و راهکارهای صاحبنظران و متخصصان این حوزه برگزار گردید.

جناب آقای مهندس مرادی نماینده شرکت توزیع نیروی برق استان، در خصوص ایده‌های برگزیده با عنوان کنتور هوشمند، را  در زمینه مشترکین برق خانگی توصیف کردند که با تجاری‌سازی آن، می‌تواند در روند کاهش مصرف برق موثر باشد. ایشان فرمودند با توجه به تکمیل سیستم پایش و همچنین ایده برگزیده سوم، با عنوان تشخیص ناهنجاری در جریان داده‌ی اندازه‌گیرهای شبکه‌ی برق، که در اپراتورهای شرکت برق قابل بهره‌برداری می‌باشد، با پیاده سازی عملی این سیستم می‌توان ضررهای مالی ناشی از برق دزدی را به حداقل رسانده و آسیب های زیرساختی منتج از آن را نیز کاهش داد.

جناب آقای دکتر مافی، رئیس پارک علم و فناوری استان فرمودند، حمایت‌های لازم جهت پیاده‌سازی طرح‌ها انجام خواهد شد. دکتر رجب‌پور، رئیس بنیاد نخبگان استان، با اشاره به این نکته که یکی از مشکلات شهر قزوین، عدم خودباوری است، فرمودند که نباید منتظر ایده و طرح از استان تهران باشیم و لازم است ایده‌هایی که در سطح استان مطرح شده است، با حمایت دستگاه‌های اجرایی استان، عملیاتی شوند.

خانم دکتر غریب از دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) که در جلسه حضور داشتند، لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه مدیریت مصرف انرژی را مطرح نمودند و پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای جهت فرهنگ‌سازی در مدارس و دانشگاه‌ها را بیان کردند.

در پایان جلسه از طرح‌های برگزیده تقدیر به عمل آمد.

 

7

تاریخ انتشار : 1400/07/29
کد : 10297
تعداد بازدید: 52