دومین جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان استان قزوین برگزار گردید

دومین جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان استان قزوین در سال 1400 در روز یکشنبه 9 آبان ماه 1400 در محل دفتر نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه استان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، دکتر علی رجب‌پور رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین به ارائه گزارش از برنامه‌های بنیاد در حوزه سرآمدان و مفاخر استان پرداختند و افزودند: «تکریم سرآمدان و مفاخر استان در الگوسازی و افزایش انگیزه جوانان امری ضروری است.»

در ادامه، اعضای حاضر در جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص تکریم چهره‌های سرآمد استان پرداختند و سپس، حجت‌السلام دکتر عبدالکریم عابدینی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه استان بر مردمی برگزار نمودن مراسم تکریم از سرآمدان و نخبگان تاکید نموده و افزودند: «مراسم تجلیل از نخبگان، مردمی برگزار شود تا نخبگان جامعه به خوبی به مردم معرفی شوند.»

وی تصریح کرد: یکی از رویکردهای تجلیل از نخبگان، معرفی نقطه‌های درخشان و موفقیت‌های نخبگان به اقشار جامعه است تا الگوسازی شود و راه و مسیر نخبگانی برای جوانان روشن گردد.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: نخبگان بسیاری داشتیم که از دنیا رفته‌اند و در دوران زندگی نامشان در لیست نخبگان قرار نگرفت و لازم است آن‌ها را شناسایی کرده و برای آن‌ها بزرگداشت برگزار کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: برخی از نخبگان در مسیر ایمان و اعتقادات مردم کارهای بسیار ماندگاری انجام دادند و این جنبه نخبگان بسیار مهم است و ان‌شاءالله مورد توجه قرار گیرد.

دکتر سید ابوالحسن نائینی، رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین هم در این جلسه بر اهمیت تکریم و الگوسازی سرآمدان تاکید نموده و بیان کرد: نخبگان و استعدادهای برتر جوان نیز لازم است همراه با سرآمدان و مفاخر در جهت ایجاد انگیزه و روحیه مورد تجلیل قرار گیرند.

در پایان مصوب شد بنیاد نخبگان استان حداکثر دو نفر از سرآمدان و مفاخر استان را جهت برگزاری مراسم تکریم انتخاب و در زمان مشخص به پیشنهاد بنیاد نخبگان استان، مراسم تکریم به‌صورت مردمی و با مشارکت مالی استانداری و شهرداری قزوین برگزار گردد.

 

گالری عکس

تاریخ انتشار : 1400/08/10
کد : 10299
تعداد بازدید: 53