کتاب تاملی در حکمت‌های علوی رونمایی شد

طی مراسمی در تاریخ 20 دی 1400 در محل بنیاد نخبگان استان قزوین از کتاب تاملی در حکمت‌های علوی رونمایی شد و از جایگاه علمی نویسنده این کتاب، استاد سیدمحمدحکاک تقدیر بعمل آمد.

دکتر رجب پور رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین در این مراسم گفتند: این کتاب حاصل جمع آوری مطالب سلسله نشست‌های نخبگانی برگزار شده در طول سال‌های گذشته، نوشته چهره سرآمد استان، دکتر سید محمد حکاک است که با همت بنیاد ملی نخبگان به چاپ رسیده است.

حجت‌السلام والمسلمین عابدینی نماینده، ولی فقیه در استان نیز در این مراسم ضمن بیان مفهوم حکمت و مطرح نمودن آن بعنوان وجه اشتراک قرآن کریم و حضرت علی (ع)، افزودند: در روایات هست که اگر قرآن بر کوه‌ها نازل می‌شد متلاشی می‌شدند و از زبان حضرت علی (ع) نیز می‌شنویم که اگر محبت من به کوه برخورد کند آن را متلاشی می‌کند. در حقیقت وجه مشترک قرآن کریم و حضرت علی (ع) «حکمت» است. همچنین در روایات داریم که  اگر کسی ذره‌ای حکمت نصیبش شود صبر و قرار خود را برای  افزودن آن از دست می‌دهد.

در ادامه دکتر سید محمد حکاک نویسنده این کتاب اشاره نمودند: این کتاب شرح ۷۰ سخن کوتاه از امام علی (ع) در زمینه عقیده، زندگی و مسایل روانشناسی معاد است که هر کدام مانند ماده منفجره علمی و فرهنگی هستند که اگر منفجر شود موج آن به تمام عالم می‌رسد. ایشان همچنین بر جنبه عمل به این حکمتها نسبت به سایر جنبه ها تأکید نمودند و افزودند: همانا انبیا و اوصیا و اولیای خدا هستند که به معنای واقعی کلمه می‌توانند به این حکمتها عمل کنند و پایبند باشند.

حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران نیز در بخش دیگری از این مراسم به نکاتی اشاره نمود و تبیین کردند: باید به آنچه که علم داریم عمل کنیم و به آنچه که علم نداریم توقف کنیم. چراکه اقدامات بدون پشت علمی مصائب زیادی برای بشر ایجاد می‌کند.

در پایان مراسم نیز با رونمایی از کتاب تاملی در حکمت‌های علوی، ضمن معرفی این کتاب به جامعه نخبگانی، از زحمات و تلاش ارزنده استاد دکتر سید محمد حکاک تقدیر بعمل آمد.

 

 

 

گزارش تصویری

تاریخ انتشار : 1400/10/21
کد : 10323
تعداد بازدید: 44