شنبه 8 آذر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مراسم تودیع رئیس سابق و معارفه سرپرست جدید بنیاد نخبگان استان قزوین برگزار شد

مراسم تودیع دکتر کریم افشار، رئیس سابق بنیاد نخبگان استان قزوین و معارفه دکتر علی رجب پور به عنوان سرپرست جدید بنیاد استان با حضور جناب آقای دکتر الستی (معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان) آیت اله عابدینی (نماینده ولی فقیه)، دکتر جمالی پور (استاندار قزوین)، خانم دکتر محمدبیگی (نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی) و جمعی از مسئولین استانی و مستعدان برتر در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار گردید.مراسم تودیع دکتر کریم افشار، رئیس سابق بنیاد نخبگان استان قزوین و معارفه دکتر علی رجب پور به عنوان سرپرست جدید بنیاد استان با حضور دکتر الستی (معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان) برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان قزوین؛ مراسم تودیع دکتر کریم افشار، رئیس سابق بنیاد نخبگان استان قزوین و معارفه دکتر علی رجب پور به عنوان سرپرست جدید بنیاد استان با حضور دکتر الستی (معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان) آیت اله عابدینی (نماینده ولی فقیه)، دکتر جمالی پور (استاندار قزوین)، خانم دکتر محمدبیگی (نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی)، سرکار خانم نانگیر (معاون استاندار قزوین)، حجت الاسلام و المسلمین زارعی (مسئول نهادرهبری در دانشگاه بین المللی امام خمینی)، دکتر زندیه (معاون پژوهشی دانشگاه بین المللی امام خمینی)، دکتر مافی (رییس پارک علم و فناوری قزوین)، جمعی از مدیران استان و تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ و مستعدین برتر استان برگزار شد.
 
دکتر آریا الستی، معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان کشور ضمن تشکر از حضور چندین ساله آقای دکتر افشار، رئیس سابق بنیاد نخبگان استان قزوین تصریح کردند: آقای دکتر افشار از قدیمی ترین مدیران بنیاد بودند که خوش فکری، مردم داری و قدرت تشخیص اولویت ها بخصوص درک سیاستهای کلی نظام در حوزه نخبگان از ویژگی های بارز ایشان است. همچنین با شناختی که از سوابق استاندار محترم دارم اطمینان دارم همواره از فعالیتهای بنیاد نخبگان حمایت خواهند کرد. از ایشان و کلیه مسئولان استان تقاضا دارم بنیاد نخبگان استان را نه بعنوان یک نهاد موازی یا رقیب با سایر نهادها بلکه قرارگاهی برای نهادهای دیگر بدانند تا مهم ترین هدف که زمینه سازی برای اثرگذاری نخبگان در جامعه است، محقق شود.
 
در این جلسه آیت اله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین نخبگان را گنج‌های با ارزشی دانستند که باید کشف شوند و بنیاد نخبگان بهترین و مهمترین نهاد کشف این عنصر با ارزش است. ایشان خاطرنشان کردند: با توجه به آیات قرآن کریم می‌توانیم به این حقیقت بزرگ برسیم که خداوند نیز نخبه پرور است و همواره تمام آیات قرآن منابع عظیم علمی هستند.
 
دکتر هدایت اله جمالی پور، استاندار قزوین نیز گفتند: با نگاه به تاریخ قزوین خواهیم دانست که این شهر پایگاه علمی کشور بوده است. استان قزوین پایگاه و جایگاه نخبگان بزرگ علمی، دینی و فلسفی بوده است و وجود علمای تراز اول در این استان گواه بر این ادعاست. وی استفاده از ظرفیت‌های عظیم علمی را کاری بسیار مهم و حساس برشمرد و افزود: بنیاد نخبگان یکی از مهمترین و اساسی‌ترین پایگاه‌های کشف و تربیت نخبگان است. در دوران مدیریت افشار رئیس سابق بنیاد نخبگان وی ارتباط عمیقی بین علم و صنعت ایجاد کرده بود و انتظار داریم این ارتباط در دوران مدیریت جدید نیز تداوم داشته باشد. دکتر جمالی پور همچنین تاکید کردند: استان قزوین استان بسیار ثروتمندی است و ظرفیت‌های بسیار عظیمی در این استان شکل گرفته و باید با تشکیل هسته های مشورتی نخبگان در راستای توسعه همه جانبه استان و کشور از این ظرفیت‌ها بهره ببریم.
در پایان این مراسم از زحمات چند ساله دکتر کریم افشار رئیس سابق بنیاد نخبگان استان تقدیر به عمل آمد و دکتر علی رجب ‏پور به عنوان سرپرست جدید بنیاد نخبگان استان قزوین معرفی شد.

 

 

اخبار مرتبط:

استانداری

خبرگزاری ایرنا

پایگاه اطلاع رسانی دفتر ولی فقیه

خبرگزاری صداو سیما

تاریخ انتشار : 2020/11/14
کد : 175
تعداد بازدید: 135

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601