اردوی دوست علمی برگزار شد

اردوی دوست علمی بنیاد نخبگان استان قزوین با موضوع خلاقیت و اشتغال برگزار گردید

دهمین اردوی دوست علمی بنیاد نخبگان استان قزوین در روزهای 11 و 12 شهریورماه 1396 با هدف آشنایی دانش‌آموزان مستعد دبیرستانی با محیط کسب و کار و ایجاد زمینه های مناسب خلاقیت و اشتغال برگزار گردید.
این اردو با انتخاب دانش ‏آموزان مستعد بر مبنای نمرات معدل و ریاضی سال آخر تحصیلیشان آغاز شد. مجموع این مخاطبین شامل 500 نفر از دانش‏ آموزان مستعد بودند که با ارسال پرسشنامه به ایشان و بررسی پاسخ های دریافت شده، حدود 60 نفر انتخاب و به اردوی دو روزه دوست علمی دعوت شدند و از برنامه های ارائه شده بهره بردند. برنامه های اردو شامل آشنایی با وضعیت حال و آینده اقتصاد کشور، معرفی مشاغل مختلف و دایره وسیع انتخابهای پیش رو، تمرین انتخاب یک عرصه فعالیت و آشنایی با مشاغل پیرامون آن، بررسی سه مورد خاص دامپروری، صادرات کشمش و تولید محصولات دانش بنیان متالوژی و در نهایت جمع بندی بررسی مزیت های شخصی و محیطی و استفاده از آن در راه ‏اندازی کسب و کارهای خود بود.
در این برنامه تعدادی از دانشجویان بومی استان که مشغول به تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف هستند و نیز فارغ التحصیلان این دانشگاه و کارآفرینان جوان کشور به عنوان دوستان علمی حضور داشتند و جوی صمیمی و فعال را با دانش ‏آموزان مدعو رقم زدند.

تاریخ انتشار : 1396/07/19
کد : 20
تعداد بازدید: 619