شنبه 27 دی 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نهمین جشنوارۀ رویش سال با نام «خلیج‌فارس» برگزار می‌شود

جشنواره «رویش خلیج‌فارس» به میزبانی بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد ملّی نخبگان با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراع‌های برگزیده و تسهیل در مسیر آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش‌بنیان و تکمیل چرخة نوآوری و تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت، برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای رویش را یکی از اولویت‌های کاری خود قرار داده است.

اختراع‌هایی که در این جشنواره‌ها مورد تأیید هیئت‌داوران قرار می‌گیرند، از تسهیلات بنیاد برای طی مسیر توانمندسازی بهره‌مند شوند. این مسیر از سه ایستگاه با نام‌های «اختراع‌های سطح 3»، «اختراع‌های سطح 2» و «اختراع‌های سطح 1» می‌گذرد.

میزان تازگی اختراع در سطح ملّی و بین‌المللی، طول عمر فنّاوری حاصل از اختراع، آثار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از به‌کارگیری اختراع، چگونگی مستندسازی فرایند رشد اختراع و قابلیت ورود به بازار و ارزش‌افزودة اقتصادی و اجتماعی حاصل از تجاری‌سازی اختراع، مهمترین ملاک‌های داوری برای انتخاب و معرفی اختراع سطح 3 هستند.

بر همین اساس و با هدف شناسایی و پشتیبانی از اخترعات برگزیده، جشنوارة منطقه­ ای اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس به عنوان آخرین جشنوارۀ رویش سال 96 به میزبای بنیاد نخبگان استان هرمزگان و با مشارکت بنیادهای نخبگانی استان‌های هرمزگان، فارس، خوزستان، بوشهر و کهگیلویه‌و‌بویراحمد در روزهای دوم و سوم اسفندماه برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، مخترعان متقاضی حضور در جشنوارۀ منطقه­ای اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانۀ بنیاد نخبگان استان هرمزگان به نشانی hormoz.bmn.ir مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1396/09/26
کد : 35
تعداد بازدید: 423

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601