چهارشنبه 25 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست «نقش جوانان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» برگزار شد

نشست «نقش جوانان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» با سخنرانی دکتر فریدون عزیزی برگزار شد.

نشست «نقش جوانان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» در تاریخ 18 مهر ماه 1398 با حضور استعدادهای برتر و با سخنرانی دکتر فریدون عزیزی برگزار شد.
در ابتدای این نشست که در محل پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه شهیدبهشتی برگزار گردید، دکتر افشار، رئیس بنیاد نخبگان استان به ارائه نکاتی درخصوص اهداف این جلسه پرداختند و بر ضرورت انتقال تجربیات افراد برجسته ای مانند دکتر عزیزی در خصوص افزایش آگاهی مستعدین در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کردند. در ادامه، دو تن از دانشجویان مستعد برتر به ارائه خلاصه مباحث و جمع بندی نکات مطرح شده در جلسات هم اندیشی خود در مورد بیانیه پرداختند و در این خصوص سؤالات و ابهامات موجود را مطرح نمودند. سپس آقای دکتر عزیزی به ارائه مباحثی در زمینه ابعاد نظری و عملی بیانیه، ضرورت تداوم فعالیتها و پیگیری های لازم در راستای تحقق بیانیه، توجه ویژه به مسئله علم و فناوری بعنوان سرفصل تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، لزوم تحول جدی برخی از حوزه ها مانند آموزش و پرورش، سر و سامان دادن به مسائل فرهنگی جامعه و زمینه سازی برای اثر گذاری یافته های پژوهشی و تحقیقاتی در تصمیم سازی های مسئولین پرداختند.
در ادامه، رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز، روند تأسیس و پیشرفت پژوهشکده را از ابتدا تا کنون ارائه نمودند و از آن بعنوان نمونه ای از یک مسیر پرفراز و نشیب که می تواند الگوی مناسبی برای مخاطبین باشد یاد کردند و متذکر شدند همواره در مسیر رسیدن به یک هدف، سختی ها و مشکلات بسیاری می تواند وجود داشته باشد، اما آنچه مهم است پرهیز از ناامیدی و تداوم تلاش است. ایشان همچنین به نمونه هایی از رویش های پس از انقلاب و لزوم توجه به آن ها در مقابل ریزش ها اشاره کردند و افزودند: بعنوان مثال، در تربیت نیروی انسانی حوزه علوم پزشکی به سطح خوبی از پیشرفت دست یافته ایم که قابل تأمل است.
دکتر عزیزی در پایان به بیان نکاتی در پاسخ به سؤالات مطرح شده درخصوص راهکارهای اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب پرداختند. توانمندسازی معلمان و دبیران در حوزه های فرهنگی، آموزشی، نوآوری و خلاقیت، همراه کردن رسانه هایی مانند صدا و سیما، تعیین هفته علم و دانش و هفته معنویت و اخلاق نمونه هایی از این راهکارها بود. 

دکتر فریدون عزیزی، برگزیده جایزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان، دانشمند برجسته حوزه پزشکی و هم اکنون رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه شهید بهشتی می باشند.

تاریخ انتشار : 1398/07/20
کد : 66
تعداد بازدید: 143

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601