چهارشنبه 1 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست صمیمی مستعدین با نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان برگزار شد

نشست صمیمی مستعدین با نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان در روز 25 بهمن 1397 برگزار شد

در روز پنج شنبه 25 بهمن ماه 1397 جمعی از مستعدین برتر استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین دیدار کردند.
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این دیدار با تبریک ورود به پنجمین دهه پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اظهار کرد: همه باید یکدیگر را دعوت کنیم که از همین امروز برای برگزاری جشن پنجاه سالگی انقلاب آماده شویم و وظایف و رسالت‌های خود را به درستی انجام دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در قزوین یادآور شد: آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: "انقلاب اسلامی بین الطلوعین ظهور است"، یعنی این انقلاب شکل گرفت تا ما برای حضور در حکومت نورانی حضرت صاحب الزمان (عج) آماده شویم.

امام جمعه قزوین با اشاره به معنا و اهمیت "اقتصاد" عنوان کرد: اقتصاد را باید به معنای مصرف هوشمندانه از هر چیزی دانست. ما اگر نسبت به واژه "اقتصاد" معرفت داشته و کاربردی به آن نگاه کنیم بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد.

وی همچنین درخصوص اهمیت تقوا، تعالیم قرآن، ذکر و نماز به نکاتی اشاره و تصریح کرد: : فردی که با مهندسی دینی ساخته شده باشد نماز، عبادت، شجاعت، تقوا، حق طلبی و کرامت در وجود او بطور دقیق چینش شده است. پس از مهندسی دینی فردی باید مهندسی دینی اجتماعی هم ایجاد شود که برپایی نماز جماعت، کمک به هم نوع، وحدت، برادری و کمک به مظلومان عالم در این مهندسی چینش شده است.

آیت الله عابدینی در ادامه افزود: ایران اسلامی دارای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و باید شخصیت‌ها در شأن این نظام رشد کرده و تربیت شوند تا آرمان‌های انقلاب را در تمدن اسلامی عهده‌دار شوند و این امر فقط با اتحاد و همدلی همگان شکل می‌گیرد.

تاریخ انتشار : 1397/11/27
کد : 10148
تعداد بازدید: 78

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601