نشست هم‌اندیشی با رتبه‌های برتر کنکور و المپیاد دانش‌آموزی

بنیاد نخبگان استان قزوین در راستای انجام رسالت خود در تکریم از برگزیدگان رویدادهای علمی، در روز چهارشنبه 6 اسفند 1399 با حضور خانم نانگیر، معاون توسعه استانداری قزوین از برگزیدگان کنکور سراسری 99 و المپیاد دانش آموزی 98 تجلیل نمود.

بنیاد نخبگان استان قزوین در راستای انجام رسالت خود در تکریم از برگزیدگان رویدادهای علمی، در روز چهارشنبه 6 اسفند 1399 با حضور خانم نانگیر، معاون توسعه استانداری قزوین از برگزیدگان کنکور سراسری 99 و المپیاد دانش آموزی 98 تجلیل نمود.

در ابتدای نشست دکتر رجب‌پور رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن خوشامدگویی و تبریک ایام مبارک ماه رجب و ولادت حضرت علی(ع)، به ارکان بنیاد نخبگان اشاره نمودند و تسهیلات و حمایت‌های موجود را معرفی کردند. ایشان همچنین به معرفی طرح هسته‌های نخبگانی پرداختند و تأکید کردند این برنامه با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان محقق خواهد شد.

در ادامه دکتر میهمی، دانش‌آموخته برتر بنیاد ملی نخبگان و عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) ضمن تبریک به برگزیدگان، اشاره کردند: «افتخاری که کسب نموده‌اید شروع بسیار خوبی است اما بر اساس دیدگاه بنیاد نخبگان در این زمینه لازم است پویایی خود را در ادامه این مسیر حفظ کنید و صرفا به احراز یک رتبه بسنده ننمایید». ایشان با اشاره به طرح خلاقیت و نوآوری که از سال‌های گذشته در چند استان کشور اجرا شده تأکید کردند: «برنامه توانمندسازی معلمان و به دنبال آن دانش‌آموزان، به همت بنیاد نخبگان استان قزوین پیگیری خواهد شد و شاهد نتایج آن در حوزه تقویت مهارت خلاقیت و نوآوری جامعه هدف خواهیم بود».

سپس شرکت کنندگان به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند و به مسائلی مانند اهمیت تحقق صحیح هدایت تحصیلی در مقطع متوسطه بخصوص در حوزه علوم انسانی، لزوم معرفی رشته‌های دانشگاهی در مدارس، تصحیح نگاه کالامحور به کنکور و آزمون سراسری، گسترش ارتباط راه یافتگان به دانشگاه و الگوهای موفق با دانش‌آموزان، توسعه شبکه سازی اجتماعات دانشجویی و دانش‌آموزی، معرفی زمینه‌های میان رشته‌ای به دانش‌آموزان برای آمادگی بیشتر در دانشگاه و ... اشاره نمودند.

در ادامه خانم نانگیر، معاون توسعه استانداری قزوین به برگزیدگان و خانواده‌های آنان تبریک گفت و افزود: «هر یک از ما نسبت به خود و جامعه دین داریم و باید مسئولیت خود را به نحو احسن انجام دهیم. یکی از اهداف این جلسات الگوسازی برای سایرین است. بر همین اساس، برنامه ارتباط بین دانش‌آموزان و دانشجویان در مدارس باید در این راستا پیگیری شود. چراکه انتقال از فضای مدرسه به محیط دانشگاه، با تحولاتی همراه است که باید نسبت به تبیین این فضای جدید و ایجاد دیدگاه درست در دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان اقدامات مقتضی صورت گیرد». ایشان همچنین آسیب شناسی در این حوزه را یک امتیاز دانستند و انتقال تجربیات قشر برگزیده به سایرین را پراهمیت شمردند.

در پایان برنامه با اهدای هدایایی از برگزیدگان تجلیل شد.

 

 

گالری عکس

تاریخ انتشار : 1399/12/11
کد : 10215
تعداد بازدید: 92