دوشنبه 18 آذر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست «اخلاق مهندسی و کسب و کار» با حضور دکتر نایبی برگزار شد

نشست «اخلاق مهندسی و کسب و کار» با حضور دکتر نایبی در تاریخ 24 بهمن ماه 1396 برگزار شد.

نشست استعدادهای برتر استان با حضور دکتر نایبی، مهندس برجسته کشور، منتخب فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، استاد و عضو هیأت علمی دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ 24 بهمن ماه 1396 برگزار شد.
در این نشست که با حضور جمعی از مستعدین برتر استان در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، دکتر نایبی به ایراد سخنرانی پیرامون اخلاق مهندسی و کسب و کار پرداختند. ایشان ابتدا با بیان آماری پیرامون صادرات غیر نفتی کشور، این آمار را شایسته‏ کشورمان ندانسته و حرکت به سمت کسب و کار را برای توسعه‏ کشور ضروری شمردند.
ایشان در ادامه با بیان روایاتی در مورد کسب و کار، تجارت و بدست آوردن سود از طریق راهکارهای حلال را از اخلاقی ترین کارها برشمرده و از تفکراتی که دوری از کسب و کار را تشویق می کند انتقاد کردند.
ایشان با بیان این نکته که گرچه عقب ماندگی کشور بسیار ناراحت کننده است اما همین عقب ماندگی موجب به وجود آمدن دریایی از فرصت ها برای خلق ثروت پیش روی جوانان و علاقه‏مندان به کارآفرینی در کشور شده است، به طوری که کارآفرینی و پیگیری ایده های جدید در کشورمان نسبت به کشور های توسعه یافته بسیار آسان و ساده تر است. دکتر نایبی با بیان این که در کشورهای توسعه یافته تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی نسبت به کشورمان بسیار کم تر است دانشجویان را به تقویت مهارت هایی نظیر کارگروهی و رفتن به سمت تولید ثروت با بهره گیری از علم، دانش و تجربیات خود به جای کسب دانش صرف توصیه کردند.
در پایان نیز دانشجویان سؤالات خود را در حوزه کار و کار آفرینی مطرح کرده و ایشان به سؤالات پاسخ دادند.

تاریخ انتشار : 1396/11/25
کد : 48
تعداد بازدید: 75

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601