شنبه 16 فروردین 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

پیام تسلیت بنیاد نخبگان استان قزوین در پی درگذشت دکتر اسماعیل یزدی

در پی خبر تأثربرانگیز درگذشت استاد فرهیخته، مرحوم زنده یاد «دکتر اسماعیل یزدی» بار دیگر جامعه علمی و نخبگانی در سوگ خاموشی ستاره ای از آسمان دانش و فرهنگ، متأثر و غمناک گردید.

إنّا لِلّه و إنّا إلَیهِ راجِعون

وَ الْعُلَمَاءُ بَاقُونَ مَا بَقِیَ الدَّهْرُ أَعْیَانُهُمْ مَفْقُودَةٌ وَ أَمْثَالُهُمْ فِی الْقُلُوبِ مَوْجُودَة ( امیرالمومنین علیه السلام)
در پی خبر تأثربرانگیز درگذشت استاد فرهیخته، چهره ماندگار استان قزوین، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و از برجسته ترین جراحان فک و دندان در خاورمیانه، مرحوم زنده یاد «دکتر اسماعیل یزدی» بار دیگر جامعه علمی و نخبگانی در سوگ خاموشی ستاره ای از آسمان دانش و فرهنگ، متأثر و غمناک گردید.
آن طبیب اهل معنی و حبیب قلوب اهل تقوی که بی شک شخصیت متین و کم نظیر الهی ـ انسانی خویش را مرهون تربیت خاندانی پاک، معظم و متدین از سرای مینودری قزوین بود، پس از عمری مجاهدت ارزنده در تحصیل علم نافع و ارائه خدمت صادقانه علمی، پژوهشی و درمانی و بنا نهادن اساسی نوین در علم دندان پزشکی کشور و کسب افتخارات علمی برای ایران و ایرانیان سرفراز، دعوت حق را لبیک گفت و به جوار رحمت الهی شتافت و باری از حسرت و اندوه بر دل های دوستان و آشنایان و جامعه حق شناس ایران نهاد و در جوار رحمت الهی آرام گرفت.
این مصیبت بزرگ و ثلمه حقیقی را به خاندان محترم آن بزرگوار، جامعه دانشگاهی و پزشکی و عموم مردم فرهنگ دوست و نخبه پرور ایران اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می نماییم.
بنیاد نخبگان استان قزوین برای آن دانشمند فرزانه، متعهد و نامدار از خداوند سبحان علو درجات و برای دوستداران، شاگردان و به ویژه خانواده و فرزندان عزیزشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارد.


تاریخ انتشار : 1398/12/27
کد : 92
تعداد بازدید: 41

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601